Wybór odpowiedniego grzejnika do łazienki to nie lada wyzwanie. Warto dowiedzieć się, jakie modele wyróżniają się szczególną funkcjonalnością. Sprawdźmy więc, które rozwiązania z pewnością zdadzą egzamin. 

Grzejnik bez wątpienia jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Niezwykle istotne jest bowiem dla naszego komfortu, aby szczególnie w tym właśnie pomieszczeniu utrzymywana była nieco wyższa temperatura. Wychodząc spod prysznica lub wanny wypełnionej przyjemną wodą, ostatnią rzeczą, która sprawi nam przyjemność, będzie zimna łazienka. Chyba każdego przeszedł w tej chwili nieprzyjemny dreszcz na samą myśl. Projektując pomieszczenie kąpielowe, nie możemy więc zapomnieć o ogrzewaniu. Obecnie mamy niezwykle duży wybór w tym zakresie. Możemy postawić zarówno na klasyczną funkcjonalność, jak i na wyjątkowy design. Na rynku dostępne są grzejniki, które doskonale sprawdzą się na przykład w roli suszarki na ręczniki, ale i modele będące jednocześnie systemem grzewczym oraz gustowną ozdobą aranżacji wnętrza. Decyzja zależna jest wyłącznie od naszych potrzeb oraz preferencji estetycznych. Dowiedzmy się więc, które rozwiązania sprawdzają się najlepiej. 

Grzejnik w łazience — jakie funkcje pełni? 

Mogłoby się wydawać, że właściwie jedynym zadaniem kaloryfera łazienkowego jest ogrzanie wnętrza, w celu zapewnienia nam komfortu termicznego. Oczywiście, jest to niezwykle istotne i kluczowe. Jednak nie możemy zapominać, że istnieje wiele innych czynników, będących odpowiednią motywacją do montażu systemu grzewczego w łazience. Jednym z nich jest szczególne narażenie pomieszczenia na gromadzenie się wilgoci. W konsekwencji może doprowadzić to między innymi do ”łuszczenia się” sufitu, a nawet do powstania niebezpiecznych pleśni oraz grzybów. Ciepło wydzielane przez grzejnik natomiast doskonale osusza parę wodną i skutecznie zapobiega gromadzeniu jej na ścianach łazienki. 

Funkcjonalność kaloryferów to kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Dobrze, jeśli ich budowa umożliwia łatwe wieszanie na nich na przykład ręczników. Jest to bardzo istotne, ponieważ znacznie ułatwia to ich przechowywanie oraz suszenie. Na uwagę zasługuje również fakt, że obecnie kaloryfery mogą z powodzeniem pełnić funkcję dekoracyjną. Warto wziąć to pod uwagę wykonując projekt łazienki. 

Klasyczny grzejnik drabinkowy

Zdecydowanie najczęściej wybieranymi grzejnikami łazienkowymi są te drabinkowe. Ich niezwykła popularność z pewnością spowodowana jest ich niesłychaną funkcjonalnością. Modele te dzięki swej wyjątkowej budowie są bowiem bardzo praktyczne. Na szczebelkach tworzących całą konstrukcję, z łatwością zawiesimy pranie lub wilgotny ręcznik kąpielowy. Niewątpliwie jest to duży atut, gdyż pozwala na optymalizację zajmowanej przestrzeni. W końcu klasyczna suszarka zabiera naprawdę sporo miejsca. 

Grzejniki drabinkowe dostępne są w wielu kształtach oraz kolorach. Dzięki temu z łatwością dopasować możemy model, który idealnie dopełni aranżację łazienki. Co więcej, wybierając elegancką barwę, taką jak srebro lub złoto, zyskamy niebanalny akcent dekoracyjny. Warto wspomnieć również, że w sklepach kaloryfery takie występują w różnych rozmiarach i konfiguracjach. Umożliwia to dobór parametrów odpowiednich dla konkretnego pomieszczenia. 

Grzejniki dekoracyjne — doskonałe dopełnienie aranżacji

Ozdoba i grzejnik w jednym? Tak, to możliwe. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ łączy w sobie funkcjonalność klasycznego kaloryfera, z niebywałym kunsztem wykonania. Tym samym nie musimy martwić się o dodatkowe elementy ozdobne, gdyż z powodzeniem zastąpi je właśnie taki elegancki grzejnik. 

Zazwyczaj dekoracyjne kaloryfery projektowane są w sposób bardzo minimalistyczne. Najczęściej wybierane modele mają jednolity kolor oraz regularną, płaską powierzchnię. Z łatwością znajdziemy modele zarówno o wykończeniu matowym, jak i błyszczącym. Tym samym stanowią idealne dopełnienie aranżacji przede wszystkim łazienek w stylu nowoczesnym. 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że grzejniki dekoracyjne są niezwykle praktyczne i to nie tylko pod względem wizualnym. Przede wszystkim wyróżniają się łatwością w utrzymaniu. Płaska powierzchnia wymaga jedynie przetarcia. Nie musimy więc tracić czasu na odkurzanie zakamarków. 

Jaki grzejnik sprawdzi się w łazience najlepiej?

Jest wiele czynników decydującym o tym, jaki grzejnik okaże się najlepszy do łazienki. Głównym są jednak indywidualne preferencje, a także wielkość pomieszczenia. Zarówno klasyczne kaloryfery, jak i te dekoracyjne, doskonale spełniają swe zadanie. Te pierwsze jednak, z pewnością będą najlepszym wyborem dla osób, które szukają modelu zapewniającego największą funkcjonalność.

Obecnie na rynku jest niezwykle duży wybór wśród grzejników łazienkowych. Z tego też powodu z łatwością wybrać można taki, który doda charakteru naszej przestrzeni kąpielowej. Pamiętajmy również, że przy zakupie należy zwrócić uwagę również na parametry techniczne kaloryfera. Precyzując swoje potrzeby, będziemy mieć pewność, że wybrany kaloryfer jest udaną inwestycją. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =