Podczas aranżacji łazienki pojawia się wiele wątpliwości. Konieczne jest podjęcie decyzji na temat mebli, rodzaju kafli i ich rozłożenia, prysznica, oświetlenia. Jednym z częstych dylematów jest rodzaj umywalki. Czy zdecydować się taką z szafką, czy bez?

Steam punk czy użyteczność?

Umywalka bez szafki może wyglądać wyjątkowo stylowo, jeżeli ma się na celu zaaranżowanie przestrzeni pod urządzeniem, lub wyeksponowanie układu hydraulicznego. Zrezygnowanie z szafki pozwoli na uzyskanie efektu industrialnego, steampunkowego, jeżeli rury zostaną odpowiednio wystylizowane. Niestety, w przeciwnym wypadku odsłonięte, plastikowe elementy hydrauliki odstraszają i z pewnością nie są przyjemnym widokiem. Innym rozwiązaniem może być grubszy blat, który schowa hydraulikę wewnątrz, jednocześnie pozostawiając dużo miejsca pod umywalką i dodając łazience więcej przestrzeni.

Szafka jest jednak niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Nie tylko pozwoli na zasłonięcie nieestetycznych rur, ale także będzie idealna do schowania niezbędnych akcesoriów łazienkowych, takich jak środki czyszczące, lub np. kosmetyków oraz innych artykułów higienicznych. Na rynku dostępnych jest dużo różnych modeli szafek w najróżniejszej stylistyce, wobec czego bez problemu można znaleźć mebel, który spełni nasze oczekiwania.

Modele szafek pod umywalkę

Istnieje wiele modeli szafek, które można z powodzeniem dopasować do każdego rodzaju łazienki. Wyróżnia się przede wszystkim:
– wiszące z szufladami,
– dopasowane do umywalki,
– nablatowe
– stojące z drzwiczkami.

Ponadto, możliwe jest dopasowanie klasycznych mebli pod umywalkę, by pełniły funkcję szafki. Szeroka komoda, przerobiona tak, aby można było na niej zamontować umywalkę nablatową, będzie nie tylko niezwykle stylowa, ale także pozostawi dużo miejsca na organizację kosmetyków. Należy jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu powierzchni, jeżeli mebel ma być drewniany, aby uchronić go przed destrukcyjnym działaniem wilgoci.

Umywalka na blacie

W ostatnim czasie niemal wszystkie magazyny wnętrzarskie rozpływają się nad jednym, szczególnym rozwiązaniem w dziedzinie aranżacji łazienki – jest to umywalka nablatowa. Taka aranżacja wygląda niezwykle elegancko, jednocześnie może być dopasowana do wielu różnych stylów. Umywalka nablatowa sprawdzi się we wnętrzu rustykalnym – można w takim wypadku jako umywalkę zaaranżować stylizowaną, starą misę.

W przypadku wnętrz nowoczesnych można postawić na nietypową, geometryczną linię umywalki. Ponadto, na rynku istnieje także wiele umywalek nablatowych z ceramiki, robionych ręcznie, które są produktami absolutnie unikatowymi i niepowtarzalnymi. Będą idealnym wyborem dla osób lubiących nietuzinkowe elementy aranżacji wnętrza.

Umywalka nablatowa może być zarówno zamontowana na szafce, jaki na samym blacie. W obu przypadkach może robić wyjątkowe wrażenie i dobrze realizować swoją funkcję. Jednak w przypadku umywalek nablatowych należy zwrócić szczególną uwagę na wilgoć, ponieważ woda z pewnością będzie się gromadzić na blacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 17 =