Przy okazji wyboru prysznica decydujemy się czy wybrać kabiny z brodzikiem czy bez niego, co determinuje też często przygotowanie odpływu. Warto jednak pamiętać również o samym wyposażeniu prysznica, bowiem akcesoria z tym związane w istotny sposób wpływają potem na jakość oraz komfort użytkowania. O czym nie można zapomnieć?

Węże prysznicowe

Jednym z istotnych elementów są węże, a więc części, które podłącza się do baterii i to one przewodzą wodę do mocowanych do nich słuchawek. Wbrew pozorom w obrębie tych produktów także można wyróżnić różne modele i dopasowywać je do swoich potrzeb. Przede wszystkim dotyczy to długości, bowiem mogą być różne, choć dwa uniwersalne warianty to 120 cm (wąż krótki) i 200 cm (wąż długi).

Ich dobór zależy od wielkości kabiny, bowiem trzeba wybrać taki rozmiar, który pozwoli na komfortowe branie prysznica, ale też nie będzie powodował zwijania się zbyt długiego węża, co obniża potem wygodę użytkowania. Oprócz tego istnieje również różnica w materiałach wykorzystanych do ich produkcji, bowiem można spotkać węże z tworzyw sztucznych, nylonowe, ale i metalowe.

Słuchawki prysznicowe

Składają się z rączki do trzymania oraz główki, która decyduje o sposobie dystrybuowania wody, a więc tym ile będzie strumieni oraz o jakiej średnicy. Wariantów jest tutaj bardzo wiele i umożliwiają one uzyskanie różnych opcji – od orzeźwiającej mgiełki po grubsze strumienie służące do wodnego masażu ciała. Wiele słuchawek posiada możliwość regulacji i przełączania się pomiędzy poszczególnymi trybami. Jeśli chodzi o kształt tego elementu wyposażenia to może on być bardzo zróżnicowany.

Klasyczny wybór to okrągła główka, lecz można również kupić modele podłużne lub też większe o owalnej bądź prostokątnej formie. Można je również dopasować pod kątem obranego stylu w łazience, gdyż poza klasycznymi odcieniami metalicznymi dostępne są też słuchawki czarne, białe czy wręcz kolorowe, które dobrze wpisują się w nowoczesne aranżacje tego pomieszczenia.

Uchwyty

Służą do odwieszania słuchawki, by nie trzeba jej było zahaczać na baterii, co jest mało praktycznym rozwiązaniem. Poza samym odwieszaniem przydają się też do kąpania w opadających z wysokości strugach wody. Umiejscowienie uchwytu na ścianie będzie zależeć od wzrostu osób użytkujących daną kabinę. Jeśli z prysznica korzystają zarówno młodsi, jak i dorośli, to można umieścić dwa uchwyty na różnych wysokościach, by każdy bez problemu mógł do nich dosięgnąć. Dostępne są także warianty z dodatkową zabudową, dzięki której można regulować pion uchwytu przesuwając go wzdłuż specjalnej rurki, co również będzie bardzo wygodne dla rodzin z dziećmi.

Półki

Zwykle w formie metalowych koszyczków, które znacznie zwiększą komfort korzystania z prysznica. Można tam odstawić gąbkę i ustawić wszelkie kosmetyki oraz akcesoria potrzebne do kąpieli. Mogą mieć różny kształt, tak by dopasować je do narożnika lub umieścić na ścianie. Dostępne są też warianty kilkupoziomowe. Warto zwrócić uwagę na kwestię montażu, bowiem niektóre z nich przytwierdzane są dzięki przyssawkom, inne wymagają przykręcenia do ściany, a jeszcze inne zawiesza się na baterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =