Wiele osób zastanawia się jak można odnowić stare płytki w swojej łazience unikając dużych wydatków. Zakup nowych płytek w sytuacjach gdy stare płytki nie wyglądają już ładnie jest najlepszym wyjściem ale można to też zrobić nie wydając przy tym za dużo pieniędzy i przede wszystkim nie tracąc od groma czasu, który byśmy poświęcili na zrywanie starych i kładzenie nowych płytek. Jest wiele możliwości ich odnowienia, dobrym przykładem są naklejki i specjalne farby do płytek ale o tym za chwilę. Niestety nie są to rozwiązania na lata ale z pewnością zadowolą na dłuższy czas i zdecydowanie poprawią wygląd naszej łazienki. W poniżej części artykułu zostały wymienione moim zdaniem najlepsze metody na odnowienie płytek w łazience.

1. Folia samoprzylepna

Materiał z którego tworzy się folie przeznaczone do naklejania na płytki jest bardzo wytrzymały. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i kolorów, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie bez większego problemu, a nawet mogą widnieć na naklejkach wybrane przez nas zdjęcia i wzory samodzielnie wykonane. Koszty takiego rozwiązania nie są duże i zaoszczędzimy bardzo dużo odnawiając tym sposobem łazienkę. W przypadku gdy źle przykleimy taką naklejkę to nie ma się o co bać, bez problemu można ją zerwać i prawidłowo nakleić nową. Aby wydłużyć trwałość należy zabezpieczyć je środkami do tego przeznaczonymi takimi jak laminat.

2. Malowanie starych płytek

Aby nie tracić dużo pieniędzy na nowe płytki chcąc poprawić wygląd naszej łazienki możemy zakupić farbę do płytek ceramicznych. Do płytek szkliwionych obowiązkowo trzeba dokupić podkład aby efekty były zadowalające i długotrwałe. Zwykle wystarczy nałożyć dwie warstwy aby wszystko dobrze wyszło. Oczywiście przy malowaniu trzeba robić to staranie i z dużą dokładnością aby nie było zacieków i innych niepożądanych efektów. Przed malowaniem trzeba dokładnie odtłuścić powierzchnie i pozbyć się wszelakich zanieczyszczeń. Po wykonaniu wcześniej przedstawionych czynności należy upewnić się czy płytki są suche. Płytki w łazienkach o małej powierzchni zaleca się malować farbami o jasnych barwach, ponieważ ciemne dają efekt pomniejszenia.

3. Nałożenie nowych płytek na stare

Gdy brakuje czasu na zrywanie starych płytek, a zależy nam na szybkim odnowieniu płytek i powyżej wypisane opcje nie są dla nas zadowalające możemy zakupić nowe płytki i przymocować je do starych za pomocą specjalnego kleju. Takie rozwiązanie możemy stosować tylko w przypadku gdy stare płytki trzymają się dosyć mocno. Trzeba to sprawić przed zakupem nowych aby nasze starania nie poszły na marne. Żywotność nie będzie taka sama jak w przypadku zerwania płytek i ułożenia nowych ale na pewno na jakiś czas pozbędziemy się problemu.

Powyżej przedstawione sposoby są najlepszymi możliwymi na odnowienie naszych płytek w łazience. Niestety są to rozwiązania tymczasowe i zdecydowanie lepiej jest poświęcić więcej czasu i pieniędzy na zrobienie tego tradycyjnym sposobem aby cieszyć się efektami przed długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 2 =